سین جین های خواستگاری

سن ازدواج

سن مناسب برای ازدواج در شرایط طبیعی اگر همه چیز مهیا باشد برای دختر 22 تا 24 و برای پسر بالای24 سال است. عالی ترین سن برای ازدواج این سن است. اگر حوالی این سنین میل به ازدواج داشتید و شرایط آن را داشتید در خانه تقاضای ازدواج کنید. رسول الله فرمودند هیچ جوانی نیست که در اوایل جوانی ازدواج کند مگر اینکه شیطان فریاد بزند: ای وای که دوسوم دین او از دست من در امان ماند
فاصله سنی برای دختر و پسر لازم است؟ بله. چرا؟
یک: دخترها زودتر از پسرها به بلوغ عقلی می رسند. خوب است بدانید یک دختر یک و نیم روزه از نظر درک دنیای اطراف به اندازه یک پسر سه ماهه است. یک دختر خانم بیست ساله از نظر ادراکی برابری می کند با پسری که سن او بین 25 تا 27 ساله است.


خانم ها زودتر به بلوغ عقلی می رسند و این اختلاف سن در ازدواج باعث می شود که تازه هم سطح بشویم. خانمی که سن او پایین تر است، از نظر عقلی رسیده است که سنش از او بالاتر است خب اینها می توانند کنار هم خوب زندگی کنند.

 

 

 

 

 

ولی وقتی خانم همسن با یک آقا ازدواج می کند چند سالی از نظر عقلی از آن آقا جلوتر است. خانم فکر می کند بیشتر از آقا می فهمد، همیشه فکر می کند لازم است به آقا تذکر بدهد. ?چند بار بگویم حوله خیس را روی مبل نگذار؟
چند بار بگویم با کفش روی فرش نیا؟
آقا یواش یواش حس می کند که زن ندارد. یک مامان به تعداد مامان هایش اضافه شده است و این مامان بازی که خانم با آقا می کند، آقا را دچار عصیان و کج رفتاری و کج خلقی می کند. آقا می گوید من زن نگرفته ام که صبح تا شب به من تذکر دهد.

 

 


ممکن است شما در سن 19 سالگی از یک دختر خانم سی ساله هم عقلت بیشتر باشد. ولی این استثناست.
خانم باید سنش کمتر باشد که با آن مقدار کم تر بودن به لحاظ عقلی تازه مساوی اند. خانم ها از لحاظ جسمی زودتر از آقایان پوستشان دچار چین و چروک می شود و زودتر از قواره می افتند.

خب اگر خانم و آقا هم سن ازدواج کنند خانم هم که زودتر دچار چروکیدگی در پوست می شود و زودتر نشاط و شادابی بدن و چهره و پوست را از دست می دهد ممکن است دل آقا را بزند ولی وقتی خانم سنش کمتر خب دیرتر هم به جایگاهی می رسد که اون شادابی را از دست می دهد.
خانم ها در سنین بالا قادر به تامین نیاز جنسی آقایان نیستند. تعداد هورمون های جنسی خانم ها از پنجاه سالگی به بعد کاهش پیدا می کند و خانم ها تمایل جنسی شان کمتر می شود و کمتر خواهان رابطه جنسی به طور تمام و کمال هستند ولی آقایان نه. البته هر چه سن بالا می رود طمع آنها کمتر می شود.

 


خانم ها باید کوچک تر باشند خب چقدر؟
فاصله سنی مناسب برای ازدواج بین خانم و آقا همان فاصله جنسی است که بین بلوغ جنسی من و شماست. چندسال؟ 6 سال. به طور میانگین دخترها در 9سالگی و پسرها در 15 سالگی به بلوغ می رسند. ولی یک دامنه هم دارد. همین 6 سال اختلاف سنی مناسب برای ازدواج است. یک مقدار هم ما به آن گستره داده ایم و می گوییم اختلاف سنی مناسب بین خانم و آقا بین 3 تا 7 سال است که خانم کوچک تر باشد. اگر اختلاف سنی بیش از این باشد توصیه نمی کنیم. می دانید چرا؟ اختلاف در تمایلات مثل تمایلات جنسی، اختلاف در دید، اختلاف در نیازها، هیجانات، سلیقه ها. اصلا مثل دو تا آدم هستیم که از دو نسل متفاوتیم. توصیه نمی کنیم. اگر اختلاف کمتر از این هم باشد توصیه نمی کنیم.
✔هر چی به سن سی نزدیکتر می شویم اختلاف کمتر، به سی که می رسیم مساوی، سی و پنج به بعد هم سن ازدواج کنید. چرا چون بلوغ عقلی در سی و پنج سالگی کامل می شود و ما همه نگرانی مان در وهله اول مهم بلوغ عقلی است. آنجا دیگر بلوغ عقلی کامل است و دلهره نداریم.

سن مناسب ازدواج

 

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here